hidelogo
بومرنگ | سایت تفریحی،سرگرمی،پزشکی،عکس،فالسه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸

خوردنی ممنوع رفلاکس معده | سایت تفریحی بومرنگ

 خوردنی ممنوع رفلاکس معده

تغذیه رفلاکس معده متشکل از بخور نخورهایی است که برای بیماران مبتلا به بازگشت اسید این عضو مهم تعیین می شود ، بی دقتی در این مورد می تواند وضعیت سلامتی را تهدید کند.

۵غذایی را که اگر رفلاکس یا سوزش معده دارید نباید بخورید

سوزش معده احساس نامطلوب در گلو و التهاب شکم همه ی اینها نشانه رفلاکس اسید معده هستند.ریفلاکس یک بیماری فیزیولوژیکی و مزمن گوارشی است که در آن اسید اضافی از معده به مری ـ هنگامی که غذای مصرفی بخوبی هضم نشده است ـ برمی گردد.  این اسیدبا کشیدن سیگار، چاقی ،فشار خون و جتی با برخی  ورزش های مربوط به شکم آزاد می شود ،رژیم غذایی نقش مهمی بر ایجاد و تشدید سوزش معده و رفلاکس دارد، غذاهاونوشیدنی هایی هستند که با خوردن آنهااسید بیشتر واردمری میشود و به طبع باید از خوردن آنها پرهیز کنید که در حقیقت این گزینه ها جز نباید های تغذیه رفلاکس معده است.تغذیه رفلاکس معده
تغذیه رفلاکس معده

شکلات

شکلات به دلایلی برای افرادی که از رفلاکس رنج می برند بد است شکلات حاوی کافئین و محرک های دیگری مثل تئوبرومین است تئوبرومین نوعی گزاتنین است که ماهیچه اسفنکترمری را پایین نگه میدارد که ترشح اسید را بیشتر میکندحاوی فراوانی چربی هستند یعنی دیرهضم اند.

الکل

هر نوع نوشیدنی الکلی منجر به رفلاکس می شود چون محرک تولید اسید در شکم است که وضعیت را بدتر می کند مطالعاتی که در زمینه معده در سال ۲۰۰۴ انجام گرفته نشان می دهد مصرف ۲۱۰ گرم یا بیشتر الکل در هر هفته یکی از فاکتورهای خطر برای ابتلا به رفلاکس است.

قهوه

اگر جز آن دسته افرادی هستید که از نوشیدن روزانه قهوه لذت می برید زمان آن رسیده که از چای های گیاهی استفاده کنید کافئین موجود در قهوه اسیدمعده رابیشتر می کند و همچنین فشار اسفنکتر راه کاهش می دهد که میزان اسید را تشدیدمی کند از خوردن نوشابه چای قهوه نوشیدنی های انرژی زا خودداری کنید.

گوجه فرنگی

اگرازسوزش معده رنج میبرید از خوردن گوجه فرنگی صرف نظر کنید چون گوجه حاوی استیک اسید مالیک اسیدو اسکربیک است که معده را تحریک میکند.
افرادی که از رفلاکس معده رنج می برند با خوردن گوجه فرنگی معده آنها شروع به تولید اسید بیشتری می کند که موجب ناراحتی معده می شود علاوه بر این که باید از خوردن گوجه خودداری کنید باید از مشتقات آن مثل سس کچاپ پیتزا سس گوجه نیز خودداری کنید.
نوشیدنی های کربناتی
نوشابه ها و نوشیدنی هایی که حاوی کربنات سدیم هستند باعث سوزش معده می شود. حباب کربنات داخل شکم نفخ را بیشترمیکند و باعث رفلاکس می شود جوش شیرین به طور طبیعی خیلی اسید دارد وقتی واردشکم شود شرایط را بدتر می کند بنابراین سعی کنید حدالامکان از مصرف انواع نوشابه هابی کربنات سدیم خودداری کنید
Likes0Dislikes0
نظرات و ارسال نظر