hidelogo
بومرنگ | سایت تفریحی،سرگرمی،پزشکی،عکس،فالچهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸

چند کاری که آقایان نمی توانند به درستی انجام دهند

چند کاری که آقایان نمی توانند به درستی انجام دهند

 

در تحقیق دریافته اند که تقریباً نیمی از زنان اظهار داشتند که شوهرانشان خیلی وقت‌ها در شستن ظرف‌ها کمک می‌کنند اما کارشان را با تمیز کردن کناره سینک و کابینت‌ها تمام نمی‌کنند.

چند کاری که آقایان نمی توانند به درستی انجام دهند

خانمها ادعا می‌کنند که شوهرانشان کارهای خانه را سرسری انجام می‌دهند و آنها مجبور می‌شوند آن کارها را از اول انجام دهند.

یک سوم این زنان عنوان کردند که شوهرانشان هیچوقت کوسن‌های به هم ریخته روی مبل را مرتب نمی‌کنند و ۳۲ درصد از زنان هم ادعا کردند که شوهرانشان هیچوقت تختخواب را مرتب نمی‌کنند.

۲۸ درصد از زنان اظهار داشتند که شوهرشان با رضایت خاطر شب‌ها شام درست می‌کند اما بعد آشپزخانه را در وضعیتی رها می‌کنند که تمام آن پر از ظرف کثیف می‌شود.

اما باوجود این یافته‌ها، دو سوم این زنان قبول کردند که همسرانشان صادقانه دوست دارند که در کارها کمک کنند و ۴ زوج از هر ۱۰ زوج امروزه کارهای خانه را بین خود تقسیم کرده‌اند.

این تحقیق همچنین دریافته است که یک پنجم مردها حتی از این واقعیت که کارهای خانه را بد انجام می‌دهند آگاه نیستند — و نیمی از زنان می گویند که اصلاً حوصله بحث کردن در این رابطه را با شوهرانشان ندارند!

لباسهای کثیف‌ هم مشکلات زیادی ایجاد می‌کند – چون مردها لباس‌ها را بعد از شستن روی‌هم‌روی‌هم روی رخت‌آویز آویزان می‌کنند و به همین دلیل لباس‌ها خشک نمی‌شوند و به ندرت لباس‌های تیره و روشن را از هم جدا می‌کنند.

درمورد شستن ظرف‌ها هم مردها ترجیح می‌دهند ظرف‌ها را بعد از شستن روی هم تلنبار کنند و یا اگر از ماشین ظرفشویی استفاده می‌کنند، آنقدر ظرف در آن می‌چینند که هیچکدام درست تمیز نمی‌شود.

حتی جاروبرقی کشیدن آنها هم خانم‌ها را راضی نمی‌کند زیرا خانم‌ها اعتقاد دارند که شوهرانشان فقط وسط فرش را جارو می‌زنند و هیچ نگاهی به زیر مبل‌ها و گوشه‌های اتاق نمی‌اندازند و بعد از آن هم با کفش‌های کثیف روی فرش راه می‌روند.

محقق این تحقیق می‌گوید، «دو سوم خانم‌ها از اینکه شوهرانشان در کارهای خانه مشارکت می‌کند بسیار خرسند هستند و از اینکه مجبور نیستند به تنهایی کارهای خانه را انجام دهند راضی‌اند. اما بااینحال نمی‌توانند دست از انتقاد از تلاش‌های آنها بردارند.

احتمالاً به این دلیل است که مردان به اندازه خانم‌ها توجه ندارند و نمی‌دانند که تمیز کردن و تمیز نگه داشتن خانه چقدر سخت است.»

و باوجود اینکه به طور متوسط تقریباً یک هفته کامل در سال را به انجام دوباره کارهایی که شوهرانشان انجام داده‌اند می‌گذرانند، اما باینحال از مشارکت آنها راضی‌اند.

 

۲۰ کاری که آقایان متاهل قادر نیستند درست انجام دهند :

۱. دستمال کشیدن کابینت‌های کناره سینک بعد از شستن ظرف‌ها

۲. مرتب کردن کوسن‌های روی مبل

۳. مرتب کردن روتختی

۴. تمیز کردن اجاق گاز

۵. مرتب کردن بالشت‌های روی تخت

۶. صاف کردن ملحفه روی تخت

۷. مرتب قرار دادن وسایل در کمد

۸. گذاشتن وسایل سر جای اولیه خود

۹. با فاصله پهن کردن لباس‌های شسته شده روی رخت‌آویز

۱۰. جمع کردن ظرف‌های شسته‌شده

۱۱. جاروبرقی کشیدن – فقط وسط اتاق را جارو می‌کشند و نه گوشه‌های آن را

۱۲. شستن ظرف‌ها – لیوان‌های کثیف را فراموش می‌کنن

۱۳. جدا کردن لباس‌های تیره و روشن موقع شستن لباس‌های کثیف

۱۴. جفت کردن جوراب‌ها بعد از شستن آنها

۱۵. کفش پوشیدن در خانه بعد از جارو کشیدن

۱۶. تلنبار کردن ظرف‌های کثیف روی کابینت‌ها

۱۷. نتکاندن لباس‌های شسته‌شده موقع پهن کردن آنها

۱۸. تا کردن درست لباس‌های شسته‌شده

۱۹. مرتب چیدن کوسن‌های روی تخت بعد از مرتب کردن آن

۲۰. بیش از اندازه پر کردن ماشین ظرفشویی

Likes0Dislikes0
نظرات و ارسال نظر